• W dniu 20 listopada 2023r. (tj. poniedziałek) będziemy obchodzić

w Naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

PROSIMY UBRAĆ DZIECI W TYM DNIU NA NIEBIESKO.

• „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”

• Miło nam poinformować, że Nasza placówka znalazła się wśród 7000 pierwszych zgłoszonych do Programu „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”.

W związku z tym otrzymała pakiet startowy z atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi, dzięki którym dzieci poszerzą i utrwalą wiedzę zdobytą w trakcie zajęć.

• Dzieci z Naszego Przedszkola uroczyście obchodziły Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Najstarsza grupa w poranku patriotycznym przedstawiła program słowno-muzyczny, w którym przedstawiono krótko historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność.

Szczególnie chwytającym za serce momentem było odśpiewanie przez Sofię, dziewczynkę  z Ukrainy utworu pt. „Czy wojna jest dla dziewczyn?”.

O godzinie 11.11 cała społeczność włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” i wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.

• 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Z tej okazji Gr. IV i V wspólnie

z wychowawczyniami przygotowały akademię.

Oto krótka relacja jednej z nich.

• CYRK

• Wizyta Cyrku w Naszym Przedszkolu

7 listopada w Naszym Przedszkolu gościliśmy Cyrk.

Jak na prawdziwy cyrk przystało był Klaun, pokazy iluzjonistyczne,

żonglerka piłkami, kołami.

Do swych pokazów angażowali również naszych przedszkolaków.

Cyrk dostarczył wielu wrażeń i uśmiechu na twarzy dzieci.

• Wygrana w konkursie

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grupa III "Smerfy" zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym, którego celem było przedstawienie treści piosenki pt."W przedszkolu super jest" jako komiks.

• „Szkoła do hymnu” 2023

• Już po raz szósty weźmiemy udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewamy hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego w piątek, 10 listopada o godzinie 11.11. W ten sposób chcemy włączyć naszą, przedszkolną społeczność  we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy w tym dniu ubrać dzieci w eleganckie stroje.

• Projekt edukacyjny

• Nasze przedszkolaki biorą udział w projekcie edukacyjnym: "Przedszkole bliżej natury". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.