• Zaczynamy ogólnopolski program

• Dzieci z grupy IV zrealizowały pierwsze zajęcia w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Dowiedziały się na nich czym jest pogoda i klimat. Na czym polega globalne ocieplenie klimatu a także poznały sposoby jego przeciwdziałania. Dzieci są świadome, że razem możemy stawić mu czoła i stać się przyjacielem natury.

• MIKOŁAJE NA MOTOCYKLACH

• W imieniu dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie dla rodziców i dzieci

za pomoc w organizacji zbiórki !

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• 21 listopada do grona prawdziwych przedszkolaków dołączyły dzieci z Naszej najmłodszej grupy „Pszczółki”.

Oto krótki filmik z tej uroczystości.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Dzieci z naszej placówki wzięły udział w zajęciach, w których poznawały nie tylko swoje prawa, ale także i obowiązki z nich wynikające, wykonały prace plastyczne oraz przeszły ulicami Mielca w „niebieskim marszu”.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• W dniu 20 listopada 2023r. (tj. poniedziałek) będziemy obchodzić

w Naszym Przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

PROSIMY UBRAĆ DZIECI W TYM DNIU NA NIEBIESKO.

• „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”

• Miło nam poinformować, że Nasza placówka znalazła się wśród 7000 pierwszych zgłoszonych do Programu „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”.

W związku z tym otrzymała pakiet startowy z atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi, dzięki którym dzieci poszerzą i utrwalą wiedzę zdobytą w trakcie zajęć.

• Dzieci z Naszego Przedszkola uroczyście obchodziły Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Najstarsza grupa w poranku patriotycznym przedstawiła program słowno-muzyczny, w którym przedstawiono krótko historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność.

Szczególnie chwytającym za serce momentem było odśpiewanie przez Sofię, dziewczynkę  z Ukrainy utworu pt. „Czy wojna jest dla dziewczyn?”.

O godzinie 11.11 cała społeczność włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” i wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.

• 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Z tej okazji Gr. IV i V wspólnie

z wychowawczyniami przygotowały akademię.

Oto krótka relacja jednej z nich.