• Projekt "Szkoła pamięta"

• Nasze przedszkole bierze udział w tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach oraz piosenkach przygotowanych przez dzieci pod kierunkiem wychowawców. Na zakończenie tej miłej uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim zdrowia, pomyślności i radości z wykonywanej pracy oraz powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

• 12 października dzieci z oddziałów III, IV i V wzięły udział w pierwszym spotkaniu w noworozpoczętym programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla przedszkoli organizowanym przez SCK w Mielcu. Program składa się z zestawu 7 filmów do zrealizowania na pojedynczych spotkaniach z prelekcją i dyskusją, raz w miesiącu, od października 2023 do kwietnia 2024. Nasze przedszkole bierze udział w tym projekcie (dzieci ze starszych grup). Zapraszamy do fotorelacji z 1 spotkania. Tytuł filmu: "Kicia Kocia mówi: Dzień dobry". Prelekcja: Ja i moje emocje.

• Sprzątanie świata

• Dnia 5 października dzieci z grupy IV wzięły udział w akcji sprzątania świata. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wycieczka do nadleśnictwa

• Dnia 4 października dzieci z oddziału IV i V pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Tuszyma. Dzieci zapoznały się z zawodem leśnika, poznały florę i faunę lasu oraz nauczyły się jak należy zachowywać się w lesie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Europejski Dzień Sportu-relacja

• 29 września 2023r. dzieci z grupy III i IV wzięły udział w Europejskim Dniu Sportu. Zajęcia poranne rozpoczęły się od krótkiej pogadanki nt. "Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna i co nam daje", następnie nastąpiła muzyczno-ruchowa rozgrzewka, po której to nastąpiły zawody sportowe,min. wyścig na czworakach; z woreczkiem na głowie; ze skokiem obunóż przez hulahop; z piłeczką na patelni; przez tunel; gra w klasy :) Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły doskonale się przy tym bawiąc. Zajęcia popołudniowe objęły ćwiczenia związane z naśladowaniem poruszania się zwierząt (filmik oraz kostka ruchowa) oraz zawody sportowe  i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w zajęciach dopingując się nawzajem i motywując do wysiłku fizycznego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Teatrzyk

• W dniu 29 września dzieci wzięły udział w spektaklu teatralnym "Muzyczna podróż dookoła świata" w wykonaniu aktorów teatru Skrzat. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Dzień Chłopaka

• 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkim Chłopcom składaliśmy życzenia oraz dziewczynki obdarowaywały chłopców drobnymi upominkami.

• Poznajemy zawód policjanta

• We wrześniu dzieci z naszego przedszkola odwiedziły posterunek policji (oddział II) oraz wzięły aktywny udział w poznaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze z udziałem stróżów prawa (oddział V). Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji.