• Światowy Dzień Zdrowia

• Pragniemy Was serdecznie poinformować, że 7 kwietnia obchodzony jest "Światowy Dzień Zdrowia"! W tym roku motto brzmi: "Moje zdrowie, moje prawo". To wyjątkowa okazja, aby podkreślić ważność dbania o nasze zdrowie i świadomą opiekę nad nim.

W naszym przedszkolu przykładamy ogromną wagę do promowania zdrowego stylu życia i edukacji zdrowotnej już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się, jak dbać o swoje ciało poprzez zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i higienę osobistą.

Zachęcamy Was, drodzy Rodzice, do wspólnego uczestnictwa w obchodach tego wyjątkowego dnia! Przypominamy, że opieka nad zdrowiem naszych najmłodszych jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale również ich fundamentalnym prawem.

Wszak zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci, gotowe na zdobywanie świata!

Więcej informacji w plikach  ---> 1.tif2.pdf , 3.docx

• Współpraca z przedszkolami w Portugalii

• Nasze przedszkole rozpoczęło współpracę z przedszkolami w Portugalii.

W ramach współpracy – wymiana informacji dotycząca projektu ekologicznego z panią koordynator z Portugalii, narodził się pomysł wymiany kartek. Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci własnoręcznie wykonały kartki z koszyczkami wielkanocnymi oraz samodzielnie zapisały życzenia świąteczne w języku angielskim. Do życzeń dołączyliśmy kilka informacji o naszym przedszkolu. Projekt okazał się wspaniałym pomysłem, który nie tylko zintegrował całą społeczność przedszkolną, ale także odkrył talenty artystyczne i pokazał umiejętności dzieci. Kartki zostały wysłane do Portugalii.

Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź naszych przyjaciół z zagranicy. Koordynatorem pomysłu jest p. Kinga, która współpracuje z p. Joana – koordynatorem Erasmusa.

• Warsztaty Wielkanocne z Rodzicami w oddziale I

• 21  marca w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia otwarte połączone z warsztatami Wielkanocnymi.

Celem zajęć było:

- rozwijanie współpracy między rodzicami, dzieckiem a nauczycielem,

- integrowanie środowiska przedszkolnego i rodzinnego;

- przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych (ozdabianie jajek).

Dzieciom przybliżone zostały wielkanocne tradycje, klasyfikowały pisanki według wielkości.

Nie zabrakło wspólnych zabaw z chustą animacyjną.

Na zakończenie każde dziecko wspólnie z rodzicami wykonało wielkanocne jajko.

• Mobilna filharmonia

• Podczas koncertu "Zaczarowane dźwięki bajkowej i filmowej piosenki" muzycy zaprezentowali ulubione utwory dzieci pochądzące z bajek, które dzieci wspólnie śpiewały. Starsi słuchacze mogli wysłuchać utworów z ścieżek filmowych. Muzyka buduje nastrój, zaskakuje i opowiada. To była wspaniała przygoda.

• KONKURS LOGOPEDYCZNY

• W ramach Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzony jest 6 marca,

w Naszym Przedszkolu organizowany jest konkurs Logopedyczny

pt. „Oddychaj nosem cały rok”.

Ćwiczenia sprawności aparatu oddechowego powinny być atrakcyjne i interesujące dla dzieci, dlatego proponujemy udział w konkursie logopedycznym, który oprócz funkcji terapeutycznej może stać się wspaniałą, wspólną zabawą dziecka z Rodzicem.
            Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pomocy logopedycznej do ćwiczeń oddechowych. Zachęcamy do udziału dzieci ze wszystkich oddziałów.
            Wszystkie informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

ŻYCZYMY KREATYWNYCH POMYSŁÓW!

REGULAMIN KONKURSU ---> Regulamin_Konkursu_Logopedycznego.docx

• Szkoła Muzyczna Yamaha

• Dziś po raz kolejny odwiedzili nas muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Rzeszowa. Tym razem zaprezentowali dzieciom szeroki przekrój instrumentów klawiszowych w tym pianino cyfrowe, keyboard, syntezatory i keytar - ciekawe połączenie pianina i gitary. Przedszkolaki miały okazję zagrać na instrumentach oraz poznać ich możliwości zaprezentowane przez prowadzących.