• Sprzątanie świata

• Dnia 5 października dzieci z grupy IV wzięły udział w akcji sprzątania świata. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wycieczka do nadleśnictwa

• Dnia 4 października dzieci z oddziału IV i V pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Tuszyma. Dzieci zapoznały się z zawodem leśnika, poznały florę i faunę lasu oraz nauczyły się jak należy zachowywać się w lesie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Europejski Dzień Sportu-relacja

• 29 września 2023r. dzieci z grupy III i IV wzięły udział w Europejskim Dniu Sportu. Zajęcia poranne rozpoczęły się od krótkiej pogadanki nt. "Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna i co nam daje", następnie nastąpiła muzyczno-ruchowa rozgrzewka, po której to nastąpiły zawody sportowe,min. wyścig na czworakach; z woreczkiem na głowie; ze skokiem obunóż przez hulahop; z piłeczką na patelni; przez tunel; gra w klasy :) Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły doskonale się przy tym bawiąc. Zajęcia popołudniowe objęły ćwiczenia związane z naśladowaniem poruszania się zwierząt (filmik oraz kostka ruchowa) oraz zawody sportowe  i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w zajęciach dopingując się nawzajem i motywując do wysiłku fizycznego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Teatrzyk

• W dniu 29 września dzieci wzięły udział w spektaklu teatralnym "Muzyczna podróż dookoła świata" w wykonaniu aktorów teatru Skrzat. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Dzień Chłopaka

• 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkim Chłopcom składaliśmy życzenia oraz dziewczynki obdarowaywały chłopców drobnymi upominkami.

• Dzień Przedszkolaka

• W dniu 20 września 2023 r. nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Dzień Przedszkolaka to ważne święto,uczcijmy je razem tańcem i piosenką", której celem było wspólne śpiewanie piosenek oraz udział w zabawach tanecznych. Odbył się uroczysty przemarsz ulicami Mielca, dzieci spotkały się z władzami miasta. Popołudniową atrakcją w tym dniu było wyjście na spotkanie z "Panem Kawą". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

• Poznajemy zawód policjanta

• We wrześniu dzieci z naszego przedszkola odwiedziły posterunek policji (oddział II) oraz wzięły aktywny udział w poznaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze z udziałem stróżów prawa (oddział V). Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji.

• Ubezpieczenie

• WAŻNE

Ubezpieczenie 2023/2024

Szanowni Państwo,

w załączeniu znajdują się informacje dotyczące ubezpieczenia dzieci na rok 2023/2024. Ochrona zaczyna się po opłaceniu składki i od 15 września.

Uwaga: Link aktywny jest do 15 września 2023r.

Pliki do pobrania:

• Ogólnopolski projekt "Każdy inny - wszyscy równi"

• Drodzy Rodzice

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym "Każdy inny-wszyscy równi" (II edycja).

Program ten ma na celu:

• uwrażliwiać dzieci na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
            • rozwijać empatię i tolerancję wobec osób/dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
            • likwidować uprzedzenia na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
            • przygotować do współuczestnictwa z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach tego projektu 12 września każda z grup naszego przedszkola wzięła udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Pozyskiwania Talentów "plener malarski" - malowanie bez użycia rąk. Grupy młodsze malowały paluszkami, a grupy starsze mogły spróbować malować pędzlem trzymając go w buzi i doświadczyć, jakie trudności muszą pokonać ich rówieśnicy, którzy nie mogą używać dłoni do malowania. Dzieci miały wspaniałą zabawę.