• Dzień Bibliotekarza

• 8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci z grupy V odwiedziły Miejską Bibliotekę SCK w Mielcu. Brały udział w spotkaniu z nauczycielami uczącymi języka migowego. Poznały proste znaki w tym języku. Wpólnie bawiły się pokazując kolejne litery alfabetu.

• Projekt edukacyjny "Przedszkole bliżej natury". Oddział III.

• Zadania kwietniowe - "Czy wiecie jak pomóc planecie?".

- Przedszkolaki poznały sposoby dbania o naszą planetę

- Segregowały śmiecie do odpowiednich koszy,

- Stworzyły kodeks małego ekologa,

- Posadziły kwiaty

- Wykonały piękną pracę plastyczną

• Kampania informacyjno- edukacyjna "Uważaj na kleszcze!".

• Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu, w ramach kampanii informacyjno- edukacyjnej

" Uważaj na kleszcze!", przesyła materiały, które można wykorzystać w ramach działań

z zakresu profilaktyki chorób odkleszczowych.

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią.

• Konkursy plastyczne w oddziale III.

• Grupa III wzięła udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych:

- "Bukiet na Dzień Kobiet" - Oliwia i Marysia L.

- "Kolorowy Motyl" - Hania i Marysia W.

- "Kartka Wielkanocna" - Oliwia i Marysia W.

- "Koszyczek Wielkanocny" - Zosia.

Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Niebieskie Igrzyska w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu.

• Grupa III wzięła udział w Niebieskich Igrzyskach, które były poraz pierwszy organizowane w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu.

Głównym celem było pokazanie, że każdy może zostać sportowcem, a konkurencje sportowe pomagają rozwijać relacje społeczne oraz pogłębiać tolerancję wobec innych.

Grupa otrzymała dyplom, każdy uczestnik medal i upominek.

Dziękujemy mamie Zuzi, pani Monice za zaproszenie oraz dostarczenie  radości dzieciom.

Link do relacji Radia Leliwa  z tego wydarzenia ----> https://www.facebook.com/reel/1138355550920765

• Wycieczka do domku myśliwskiego

• Dzieci z grupy II i IV uczetniczyły w wycieczce autokarowej do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego "Diana". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

• Komendy Powiatowej Policji w Mielcu,
            • Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Mielca,
            • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu,
            • Pasieki "Maciejka", Fundacja "Popieram życie miodem słodzone"
            • Polskiego Związku Koła Łowieckiego
            • Nadleśnictwa Tuszyma

Gospodarzem spotkania był Maciej Rachwał, zaś piękne zdjęcia wykonał Wojciech Rachwał.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego niezykłego spotkania Rodzicom na czele z panią Karoliną Rusin. Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji na stronie Koła Łowieckiego.

• Wizyta dzieci z grupy III w Zespole Szkół Technicznych na Dniach Otwartych

• Przedszkolaki miały okazję zwiedzić pracownie,

gdzie mogły zobaczyć różnorodne projekty i eksperymenty.

Nie zabrakło również atrakcji kulturalnych.

Dzieci wzięły udział w inscenizacji Oktoberfest,

gdzie mogły poczuć klimat tej niemieckiej tradycji.

Serdecznie dziękujemy mamie Wiktora za tą inicjatywę,

dzięki której, dzieci mogły przeżyć wyjątkowe chwile pełne nauki,

zabawy i nowych doświadczeń.

• Konkurs plastyczny " Świat wartości Małego Księcia widziany oczami dziecka".

• Grupa III wzięła udział w miedzyprzedszkolnym konkursie plastyczno

- konstrukcyjnym pt. "Świat wartości Małego Księcia widziany oczami dziecka."

Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie Nr 4.

Reprezentacja grupy III - Emil, Hania wraz z Wychowawczynią dnia 18.04.2024r.

udali się na rozstrzygnięcie konkursu.

Całej grupie gratulujemy wzięcia udziału w konkursie!

• I Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

• 16 kwietnia 2024 r. dzieci z grupy 4 z naszego przedszkola wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim, który odbył się Osiedlowym Domu Kultury w Mielcu. Dzieci przedstawiły mini-sztukę teatralną pt. „Cinderella". Grupa starszaków zaprezentowała bajkę, taniec oraz śpiew. Przegląd obejmował prezentację krótkich form teatralnych w języku angielskim. Polegał on na przedstawieniu dowolnie wybranej, co do formy i tematu wypowiedzi teatralnej w języku angielskim. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności poprzez wcielenie się w role z popularnej bajki pt. „Kopciuszek”. Dzieci przygotowała pani Kinga, która jest nauczycielką w Przedszkolu Nr 7.

Zapraszamy do fotorelacji.