• ,,Las łączy nas"

• Projekt „Las łączy nas”, który ma na celu upowszechnianie edukacji przyrodniczej, leśnej a także m.in. rozwijanie wyobraźni, koncentracji uwagi i zdolności twórczego myślenia wśród najmłodszych.

• Duży unijny PIKNIK w Mielcu! Już 9 października! Sprawdź!

• Pod hasłem „Z KULTURĄ PO EUROPIE” odbędzie się w Mielcu ciekawa impreza promująca Fundusze Europejskie. Na mielczan czeka sporo propozycji kulturalnych i rozrywkowych - wszystkie, włącznie z kinem, lunaparkiem, a także popcornem i watą cukrową będą bezpłatne.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich „Z KULTURĄ PO EUROPIE" - Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

W Mielcu to wydarzenie odbędzie się w 9 października w godz. od 14:00 do 21:00 w Domu Kultury SCK, Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK oraz namiotach ustawionych w Parku im. Lachmana, Parku im. ZPiT „Rzeszowiacy”, czyli między Domem Kultury i Biblioteką.

Najważniejsze wydarzenia DOFE w Mielcu:

POKAZ KINA EUROPEJSKIEGO - sala nr 1, Dom Kultury SCK w Mielcu - wstęp wolny

Projekcja dwóch filmów z prelekcją:
            godz. 14:00 - "Miś Bamse na wulkanie" (prod. Szwecja 2022) / dubbing / bez ograniczeń wiekowych / czas trwania: 1 godz. 9 min.
            godz. 16:00 - "Młody Winnetou" (prod. Niemcy 2022) / dubbing / od lat 7 / czas trwania: 1 godz. 43 min.

STREFA MALUCHA - namiot mniejszy w Parku im. Lachmana. Wszystkie atrakcje bezpłatne.

Godz. 14:00 do 18:00 - stoisko malowania twarzy, tworzenia tatuaży brokatowych, skręcania balonów, kącik maluszka, kącik konstrukcyjny, kącik plastyczny.

STREFA ANIMACYJNA - namiot główny w Parku im. ZPiT „Rzeszowiacy”. Wszystkie atrakcje bezpłatne.

Godz. 14:00 do 21:00

zabawy taneczne pochodzące z krajów Unii Europejskiej (zorba, belgijka, kankan), quiz dotyczący Unii Europejskiej, pokaz baniek XXL, festiwal kolorów, konkurencje drużynowe, twister xxl, chusta i lina animacyjna.

koncert  finalistów III Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Na językach” pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Organizatorem Miejskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „NA JĘZYKACH” jest V Liceum Ogólnokształcące. Prezentowane i nagradzane są piosenki w czterech językach obcych nauczanych w mieleckich szkołach: języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i francuskim i niemieckim.

LUNAPARK - ruroskoczki, tunel gąsienica, symulator surfingu, mega piłkarzyki, statek piratów, zjeżdżalnia. Wszystkie atrakcje lunaparku, także  popcorn i wata cukrowa będą bezpłatne.

godz. 18:30 - koncert plenerowy Big Mielec Band - „Dźwięki Europy”. Big Mielec Band to zespół działający przy Samorządowym Centrum Kultury. W programie koncertu pojawią się wielkie przeboje europejskiej muzyki rozrywkowej wykonane w towarzystwie solistów z regionu.

godz. 20:00 - pokaz laserowy - wyjątkowe widowisko wizualne, realizowane w połączeniu z muzyką w tle. Spektakl przestrzenny to bardzo efektowna część pokazu. Pozwala widzowi znaleźć się w samym centrum akcji dostarczając niezapomnianych wrażeń. Widowisko pokazywać będzie inwestycje realizowane w Mielcu w ostatnich latach, które były dofinansowane przez Fundusze Europejskie w tym m.in. Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej.

WYKŁADY EDUKACYJNE - sala audiowizualna Miejska Biblioteka Publiczna SCK

Godz. 14:00 - 14:45 – „Podróże rodzinne (i nie tylko) po Europie” - prowadzącymi będą Agnieszka i Marcin Lewandowscy. Są geografami i entuzjastami podróży, przemierzają świat z sześcioletnią córką i trzyletnim synem. Na swoim blogu zwiedzajcalyswiat.pl relacjonują swoje wyprawy i dzielą się poradami podróżniczymi. Prowadzą także program dla dzieci na YouTubie, w którym opowiadają o Afryce, podróżach i przyrodzie.

Godz. 15:00 - 15:45 – „Europa nieznana”, czyli nietypowe miejsca z całej Europy, o których mało osób słyszało. Prowadzącym będzie Michał Szulim - dziennikarz i podróżnik.

Godz. 16:00 - 16:45 - Sylwetka Roberta Schumana. Prowadzącym będzie prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana. Na wykładzie zostanie zaprezentowany życiorys i myśli Roberta Schumana, architekta projektu integracji europejskiej.

Godz. 17:00 - 17:45 – „Młodzież w Unii, Unia dla Młodzieży” - prowadzącą będzie Joanna Sowińska, przedstawicielka punktu Europe Direct Rzeszów. Warsztaty będą poświęcone kluczowym inicjatywom Unii Europejskiej dla młodzieży. Warsztat ma na celu nie tylko zapoznanie młodzieży z działaniami UE, ale także zachęcenie do wzięcia udziału w takich programach jak Erasmus Plus czy Discover EU.

• UWAGA

• SERDECZNIE ZAPRASZAMY

RODZICOW DZIECI ODDZIAŁU IV ,, MĄDRE SOWY"

NA ZEBRANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ