• O przedszkolu

• Misja i wizja przedszkola

MISJA PRZEDSZKOLA

W pracy z dziećmi kierujemy się mottem :

„Pomóż mi zrobić to samemu … ”.

Nasze przedszkole to placówka ciągle rozwijająca się, w której dziecko chętnie poznaje otaczający świat poprzez działalność twórczą, aktywnie współpracująca ze środowiskiem, promująca swój obraz, dbająca o harmonijny rozwój dziecka w oparciu o potrzeby i oczekiwania jego i rodziców, zmierzająca do osiągnięcia stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Nasze przedszkole uczy samodzielności, jest miejscem w którym dzieci poznają i świadomie wykorzystują swoje mocne strony i pozytywne cechy charakteru, odnoszą sukcesy, ale potrafią też przeżywać porażki, aktywnie i twórczo poznają świat.

WIZJA PRZEDSZKOLA

Nasze przedszkole stwarza dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych:

dobra, prawdy i piękna.

Przedszkole jest placówką przyjazną, innowacyjną, przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawianie na osiąganie sukcesu. Nasze przedszkole umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska.