• Niebieskie Igrzyska w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu.

• Grupa III wzięła udział w Niebieskich Igrzyskach, które były poraz pierwszy organizowane w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Mielcu.

Głównym celem było pokazanie, że każdy może zostać sportowcem, a konkurencje sportowe pomagają rozwijać relacje społeczne oraz pogłębiać tolerancję wobec innych.

Grupa otrzymała dyplom, każdy uczestnik medal i upominek.

Dziękujemy mamie Zuzi, pani Monice za zaproszenie oraz dostarczenie  radości dzieciom.

Link do relacji Radia Leliwa  z tego wydarzenia ----> https://www.facebook.com/reel/1138355550920765

• Wycieczka do domku myśliwskiego

• Dzieci z grupy II i IV uczetniczyły w wycieczce autokarowej do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego "Diana". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

• Komendy Powiatowej Policji w Mielcu,
            • Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Mielca,
            • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu,
            • Pasieki "Maciejka", Fundacja "Popieram życie miodem słodzone"
            • Polskiego Związku Koła Łowieckiego
            • Nadleśnictwa Tuszyma

Gospodarzem spotkania był Maciej Rachwał, zaś piękne zdjęcia wykonał Wojciech Rachwał.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego niezykłego spotkania Rodzicom na czele z panią Karoliną Rusin. Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji na stronie Koła Łowieckiego.

• Wizyta dzieci z grupy III w Zespole Szkół Technicznych na Dniach Otwartych

• Przedszkolaki miały okazję zwiedzić pracownie,

gdzie mogły zobaczyć różnorodne projekty i eksperymenty.

Nie zabrakło również atrakcji kulturalnych.

Dzieci wzięły udział w inscenizacji Oktoberfest,

gdzie mogły poczuć klimat tej niemieckiej tradycji.

Serdecznie dziękujemy mamie Wiktora za tą inicjatywę,

dzięki której, dzieci mogły przeżyć wyjątkowe chwile pełne nauki,

zabawy i nowych doświadczeń.

• Konkurs plastyczny " Świat wartości Małego Księcia widziany oczami dziecka".

• Grupa III wzięła udział w miedzyprzedszkolnym konkursie plastyczno

- konstrukcyjnym pt. "Świat wartości Małego Księcia widziany oczami dziecka."

Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie Nr 4.

Reprezentacja grupy III - Emil, Hania wraz z Wychowawczynią dnia 18.04.2024r.

udali się na rozstrzygnięcie konkursu.

Całej grupie gratulujemy wzięcia udziału w konkursie!

• I Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

• 16 kwietnia 2024 r. dzieci z grupy 4 z naszego przedszkola wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim, który odbył się Osiedlowym Domu Kultury w Mielcu. Dzieci przedstawiły mini-sztukę teatralną pt. „Cinderella". Grupa starszaków zaprezentowała bajkę, taniec oraz śpiew. Przegląd obejmował prezentację krótkich form teatralnych w języku angielskim. Polegał on na przedstawieniu dowolnie wybranej, co do formy i tematu wypowiedzi teatralnej w języku angielskim. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności poprzez wcielenie się w role z popularnej bajki pt. „Kopciuszek”. Dzieci przygotowała pani Kinga, która jest nauczycielką w Przedszkolu Nr 7.

Zapraszamy do fotorelacji.

• Akcja - "Cała Polska czyta dzieciom".

• Tym razem do akcji czytania dołączyła mama. Niny z gr III.

Czekamy na dalszych ochotników a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców.

Każdy kto chciałby poczytać przedszkolakom jest mile widziany.

• XVII Mała Olimpiada Sportowa

• Nasza reprezentacja wzięła udział w imprezie pod hasłem "Przedszkolaki w XVII Małej Olimpiadzie startują- tradycję nowej Hangar Areny pielęgnują". Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sportowych nawiązujących do tradycji Mielca. Olimpiada miała promować zdrowie, zachęcać do zdrowej rywalizacji. Zawodnicy mogli liczyć na gorący doping kibiców z grupy III, IV i V.

Wszyscy świetnie się bawili i wróciliśmy z pucharem oraz medalami dla Emilki, Julki, Ksawerego, Tymka, Jasia oraz Gabrysia. Cała Siódemka jest z Was dumna! Gratulujemy Rodzicom wysportowanych przedszkolaków!

• Przedszkole bliżej natury- Projekt edukacyjny

• W ramach Projektu edukacyjnego "Przedszkole bliżej natury" GR. III Zrealizowała następujące zadania:

- przedszkolaki przeliczały kropki biedronki oraz poznały ciekawostki dotyczące ich życia,

- poznały cykl rozwojowy żaby i motyla,

-prowadziły obserwacje przyrodnicze wraz z nadejściem wiosny,

- został urządzony w sali kącik wiosenny,

- wymieniały zwierzęta, które można spotkać na łące.